Nominacja profesorska dla dr. hab. Mirosława Michalika

Z radością informujemy, że dr. hab. Mirosławowi Michalikowi z Katedry Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej został nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę tytułu profesora nauk humanistycznych.

Serdecznie gratulujemy!

prof. dr hab. Mirosław Michalik – profesor w Katedrze Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, językoznawca, logopeda, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, członek Zespołu Rozwoju i Zaburzeń Mowy Rady Języka Polskiego przy PAN, autor ponad stu publikacji naukowych, w tym sześciu monografii autorskich, członek Rad Naukowych i Rad Recenzenckich kilkunastu czasopism. Koordynator międzyuczelnianych studiów podyplomowych „Neurologopedia z elementami audiologii i foniatrii”. Członek Pracowni Gerontologopedii Instytutu Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Badań nad Edukacją i Integracją Migrantów IFP UP. Biegły sądowy z zakresu logopedii. Promotor trzech rozpraw doktorskich (dr Solak, dr Solowska, dr Krajewska), recenzent czternastu dysertacji doktorskich i trzech wniosków habilitacyjnych. W latach 2014-2019 kierownik Zakładu Neurolingwistyki Instytutu Filologii Polskiej UP. Brał udział w pracach Komisji Rozwoju i Zaburzeń Mowy Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk, pełnił m.in. funkcję redaktora naczelnego „Nowej Logopedii”, „Neurolingwistyki Praktycznej”, serii „Studia Logopaedica” oraz przewodniczącego Zarządu Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.