Nadanie tytułów doktora honoris causa w trakcie Jubileuszu 75-lecia Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Z inicjatywy Wydziału Nauk Humanistycznych w trakcie obchodów Jubileuszu 75-lecia Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zostaną nadane tytuły doktora honoris causa prof. dr. hab. Andrzejowi Chwalbie oraz prof. dr. hab. Krzysztofowi Mikulskiemu.

Prof. dr hab.  Andrzej Chwalba zostanie uhonorowany „za wybitne osiągnięcia naukowe, organizacyjne i dydaktyczne oraz bliską współpracę z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie”. Laudatorem i promotorem doktoratu honoris causa jest prof. dr hab. Mariusz Wołos.

Prof. dr hab. Krzysztof Mikulski zostanie uhonorowany „za wybitny wkład w rozwój nauki historycznej, niestrudzoną działalność organizacyjną i społeczną dla dobra wspólnego”. Laudatorem i promotorem doktoratu honoris causa UP jest prof. dr hab. Zdzisław Noga.

Program obchodów Jubileuszu 75-lecia Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.