Zaproszenie na seminarium naukowe „IL SIGNOR SIENKIEWICZ”

W imieniu Redakcji „Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Historicolitteraria” oraz Katedry Literatury i Kultury Polskiej XIX Wieku w Instytucie Filologii Polskiej UP w Krakowie serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium naukowym „IL SIGNOR SIENKIEWICZ”,

które odbędzie się 12 maja o godz. 18.00 (Platforma Teams).

W programie rozmowa z autorami książki 120 lat recepcji Quo vadis we Włoszech: prof. dr hab. Moniką Woźniak (Uniwersytet La Sapienza w Rzymie), dr hab. Katarzyną Biernacką-Licznar (Uniwersytet Wrocławski) i drem hab., prof. UJ Janem Rybickim (Uniwersytet Jagielloński) oraz dyskusja o recepcji Sienkiewicza w Polsce i w Europie z udziałem gości specjalnych: JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dra hab. Ryszarda Koziołka, prof. dra hab. Tadeusza Bujnickiego (Uniwersytet Jagielloński) i prof. dr hab. Jolanty Sztachelskiej (Uniwersytet w Białymstoku).

Dostęp dla osób spoza UP za pośrednictwem linka https://is.gd//sienkiewicz

Pracownicy i studenci UP mogą dołączać do zespołu za pomocą kodu: kn64n7s.

⇒ Szczegóły na plakacie.