„Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Historicolitteraria” – zapraszamy do lektury najnowszego 21 numeru czasopisma

Serdecznie zachęcamy do lektury najnowszego 21 numeru rocznika „Studia Historicolitteraria” (pod redakcją tematyczną: Renaty Stachury-Lupy, Małgorzaty Chrobak oraz przy współpracy Marcina Sarny), będącego efektem współpracy polonistów oraz iberystów z krajowych i zagranicznych ośrodków filologicznych.

Polecamy uwadze, m.in.: artykuły dotyczące romantycznych fascynacji Hiszpanią, wspomnień Polaków z podróży po Półwyspie Iberyjskim i Ameryce Łacińskiej, relacji emigrantów do krajów południowoamerykańskich na przełomie XIX i XX wieku, zapominanej noweli „Los toros” W. S. Reymonta, polsko-portugalskich związków poetyckich, czy spektaklu „Córki powietrza. Sen Balladyny” na kanwie utworów Calderona i Słowackiego.
W numerze ponadto studium krytycznoliterackie Adama Bełcikowskiego na temat poematu „Luzjady”, znakomitego portugalskiego poety Luísa Vaz de
Camõesa w opracowaniu krytycznym Renaty Stachury-Lupy.
Wśród autorów, m.in.: Ewa A. Łukaszyk, Magdalena Bąk, Andrzej Franaszek, Marta Eloy Cichocka, Tomasz Pindel, Adam Kucharski, Anna Kalewska i Dorota Samborska-Kukuć.

Wszystkie artykuły dostępne na stronie internetowej: https://studiahistoricolitteraria.up.krakow.pl/issue/view/623

Tom 21 (2021) | Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis | Studia Historicolitteraria

Cudzoziemka w Argentynie… [Nina Pielacińska, Adrianna Seniów, Argentyna w prozie wspomnieniowej Józefy Radzymińskiej. Perspektywa językowo-kulturowa, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin 2020]

studiahistoricolitteraria.up.krakow.pl